Een huis inrichten in hartje Parijs door Virginie Jouhanny

De eigenaren wilden een warme, functionele en overzichtelijke keuken zonder hoge kasten. En voor de slaapkamer wilden ze een kleedkamer met maximale opbergruimte die kon worden aangepast aan het bestaande volume.

Een warme en gezellige keuken

open-keuken-maatwerk-met-ladedeur-lamand-vorm-klassiek-bocklip

Toen we dit huis kochten, was er geen keuken. Alleen het water- en elektriciteitsnet waren geïnstalleerd. De indeling moest daarop worden afgestemd.

De andere beperking was dat hun ronde tafel Mikado van Ethnicraft in de kamer moest passen, omringd door deze stoelen, HAY About a chair, in Bolgheri-kleur.

aangepaste-keuken-met-facades-bocklip-laque-mate-amandel-klassiek-vorm

Het resultaat is een keuken met een zachte, gezinsvriendelijke Haussmann uitstraling. De fronten zijn Classique, met een gegoten oppervlak in een kader van 4 mm. Het is tijdloos, modern en geeft de ruimte karakter. Voor de kleur hebben we gekozen voor onze matte lak Amande. Een zachte, rustgevende pasteltint. Deze tint past perfect bij de koperen handgrepen, de lichte kwartsachterwand en de eiken parketvloer.

Hoofdslaapkamer met op maat gemaakte kleedkamer

aangepaste-kleedkamer-met-deuren-bocklip-laque-mate-roze-zanden-klassieke-vorm-pop

Er zijn verschillende redenen waarom de eigenaren ervoor hebben gekozen om de grote slaapkamer op de bovenste verdieping van het huis te installeren:

  1. Privacy: De bovenverdieping bood meer privacy en rust, omdat het weg was van de gemeenschappelijke ruimtes van het huis en vooral de slaapkamers van de kinderen 😉
  2. Uitzicht: Het huis ligt in een gebied met een prachtig uitzicht, de grote slaapkamer op de bovenste verdieping kan van dit uitzicht genieten.
  3. Ruimte: De bovenste verdieping bood meer ruimte voor een grotere slaapkamer en badkamer.

In deze grote slaapkamer was het doel om de hoeveelheid opbergruimte die niet bestond te maximaliseren. Het ontwerp werd beperkt door de hellingen van het dak. De kleedkamer is langs de hele muur geplaatst, van rand tot rand en tot aan het plafond. Hoe is dit bereikt? Door gebruik te maken van PAX containers en op maat gemaakte oplossingen.

De deuren hebben de Classique Pop vorm. Het oppervlak van deze vorm is gevormd in een afgeronde lijst van 6 cm. De rondheid van deze fronten, in combinatie met onzeeikenhouten Olympia-handgrepen en de matte Rose des Sables-lak, geeft deze kamer meteen een zachte uitstraling. De slaapkamer inspireert tot rust, kalmte en harmonie met zijn neutrale pasteltinten van hout, roze en wit.

Virginie Jouhanny's advies voor je volgende projecten

Voor de keuken

Tip 1 voor elk project: denk na over de specificaties:

+ Hoe is mijn kamer?

+ Welke opslagcapaciteit heb ik nodig?

+ Hoe kook ik?

Optimaliseren zonder overbelasting. Als je een kleine keuken hebt en veel opbergruimte nodig hebt, speel dan met materialen en kleuren om de ruimte luchtig te houden.

Vergeet decoratie niet. Hier is een kleine tip: voorzie planken voor een paar lijsten of kamerplanten. Dit is een kamer waar we veel tijd doorbrengen.

Voor de kleedkamer

Maak van je kleedkamer een aanwinst. Hij moet zo goed mogelijk passen in de ruimte waarin je hem installeert. Het moet niet zomaar een kast zijn die alle ruimte in beslag neemt.

Veel plezier! Tegenwoordig kan een kleedkamer ook andere functies hebben, zoals een ingebouwd bureau of een comfortabele bank om een goed boek te lezen!

Foto's door Laura Innocente

Deel op

De room
van de room

Deel op

Laat een reactie achter

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *.

Meer ervaringen met Bocklip

PlisséProjects
Une cuisine en Chêne Arabica Plissé au cœur d’une maison rénovée à Boulogne

Découvrez cette cuisine en Chêne Arabica Plissé imaginée par l’agence Clémence Mollière, au cœur d’une maison entièrement rénovée à Boulogne, entre béton ciré, bois et lumière naturelle.

Home ToursModernePure
Home Tour : une cuisine IKEA en chêne et craie dans un appartement parisien

Boulevard Magenta à Paris, une cuisine IKEA en chêne naturel et craie habillée de façades Bocklip s’installe dans le séjour d’un appartement repensé pour la vie de famille.

MINERALProjects
Plan de travail en lave émaillée Orosi et façades Écorce

Un meuble qui associe la lave émaillée Orosi, la Laque Brillante Écorce, le Chêne Arabica et le verre flûté dans une composition riche en matières et en reflets.

ProjectenPuur
Une cuisine en Chêne Arabica et Bronze au cœur d’une bâtisse rénovée dans les Yvelines

Découvrez cette cuisine en chêne Arabica brossé et bronze, pensée au cœur d’une bâtisse rénovée dans les Yvelines entre pierre, bois et lignes contemporaines.

MINERALPlisséProjects
Une banquette IKEA METOD habillée de lave émaillée Hekla au showroom Bocklip Paris

Découvrez notre banquette en caissons IKEA METOD, habillée de façades Plissé Craie et de MODULE en lave émaillée Hekla au showroom Bocklip Paris.

Lifestyle
Banquette sur mesure : comment @familihousse a transformé des caissons IKEA grâce aux façades Bocklip

Comment transformer de simples caissons IKEA METOD en banquette sur mesure ? On reprend, étape par étape, le projet de @familihousse habillé de nos façades Bocklip en chêne naturel plissé.

Lifestyle
L’Heure Industrielle : quand l’interrupteur devient un véritable objet de décoration

L’Heure Industrielle réinvente l’appareillage électrique avec des interrupteurs et prises aux matières nobles, aux finitions soignées et au design pensé comme un véritable détail de décoration.

ProjectenPuur
Cuisine en Noyer Prestige Brossé et Laque Mate Corde dans un appartement de 73 m² à Ménilmontant

Découvrez la cuisine en Noyer Prestige Brossé et Laque Mate Corde, imaginée pour un appartement de 73 m² à Ménilmontant, au cœur d’une rénovation qui repense les circulations, ouvre les espaces de vie et intègre...

ProjectenPuur
Cuisine en Chêne Arabica Brossé et Laque Mate Sonora dans un appartement à Neuilly-sur-Seine

Découvrez cette cuisine en chêne Arabica brossé et laque mate Sonora, pensée comme le cœur de l’appartement. Son îlot central arrondi, ses matériaux naturels et son parquet en point de Hongrie lui confèrent une atmosphère...